2014.11.19-20 XVII Sympozjum: Sieci i instalacje-zagadnienia wybrane

2014.11.19-20 XVII Sympozjum: Sieci i instalacje-zagadnienia wybrane

XVII Sympozjum z cyklu:

„Współczesne urządzenia oraz usługi elektroenergetyczne, telekomunikacyjne i informatyczne”
p.t.
SIECI I INSTALACJE – ZAGADNIENIA WYBRANE

19 ÷ 20 listopada 2014 r.
Poznań, Centrum Kongresowe IOR, ul. W. Węgorka 20

WSPÓŁORGANIZATORZY SYMPOZJUM
Wydział Elektryczny Politechniki Poznańskiej
Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

RAMOWY PROGRAM SYMPOZJUM (pobierz)

Środa, 19 listopada 2014 r.2015 XVII sympozjum 01

9.00 – Przyjmowanie zgłoszeń uczestników  Sekretariat XVII Sympozjum

10.00 – Otwarcie XVII Sympozjum (Sala A) – Kazimierz Pawlicki, Prezes Oddziału Poznańskiego SEP 

10.15 ÷ 12.00 – Sesja I (Sala A)

Referaty generalne:

Komunikaty firmowe (ELEKTROBUDOWA – Konin, ABB – Poznań)

12.00 – Otwarcie wystawy towarzyszącej XVII Sympozjum (Sala C)

12.00 ÷ 12.30 – P r z e r w a

12.30 ÷ 14.30 – Sesja II (Sala A) 

Radosław Szczerbowski (Politechnika Poznańska) Bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznych

Ryszard Batura, Jerzy Janiszewski (Politechnika Poznańska) Przepięcia łączeniowe w sieciach dystrybucyjnych średniego napięcia

Adrian Mazur (MIKRONIKA – Poznań) Wybrane aspekty Smart Grid

Andrzej Białorusow (DEHN Polska, Warszawa)      Ochrona odgromowa i przed przepięciami systemu automatyki sterowania reklozerów - element składowy systemu Smart Grid

Krzysztof Burek (Schneider Electric Polska – Świebodzice) Rozproszony system restytucyjny SELF-HEALING  w sieci rozdzielczej SN

Marcin Sobolewski (BAKS – Kazimierz Sielski, Karczew) System bezpieczeństwa pożarowego E30 i E90 firmy BAK2015 XVII sympozjum 02

14.30 ÷ 15.30 – P r z e r w a   n a   o b i a d

15.30 ÷ 17.30 – Sesja III (Sala A)

Waldemar Dołęga (Politechnika Wrocławska) Układy zasilania obiektów ochrony zdrowia

Andrzej Książkiewicz (Politechnika Poznańska) Automatyka budynkowa w obiektach rozległych na przykładzie systemów KNX i LCN

Eugeniusz Sroczan (Politechnika Poznańska) Narzędzia ITC do integracji sterowania pracą źródeł prosumentów zasilających mikrosieć

Sławomir Cieślik (Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Bydgoszcz) Regulacja napięcia w sieciach dystrybucyjnych nn z mikroinstalacjami

Krzysztof Wincencik (DEHN Polska, Warszawa) Ochrona przepięciowa układów pomiarowych w budynkach wielorodzinnych

Włodzimierz Bieliński (Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Bydgoszcz) Reprezentatywne profile obciążenia elektroenergetycznego wybranych odbiorców energii elektrycznej

18.00 – Spotkanie dyskusyjne w restauracji ESTELLA w miejscu obrad XVII Sympozjum

 

Czwartek, 20 listopada 2014 r.2015 XVII sympozjum 03

9.00 ÷ 10.50 – Sesja IV (Sala A)

Aneta Szydłowska, Mariusz Hudyga (EATON ELECTRIC, Gdańsk) Rozdzielnice SN typu Xiria-E jako rozwiązanie dla stacji abonenckich

Mariusz Madurski (SIBA Polska,  Łomianki) Bezpieczniki topikowe firmy SIBA w sieciach przesyłowych, rozdzielczych i dystrybucji

Andrzej Białas (LEGRAND POLSKA, Ząbkowice Śl.) RX3, TX3, DX3 – nowe rodziny wyłączników nadprądowych w ofercie Legrand

Waldemar Zamożniewicz (JEAN MUELLER POLSKA, Warszawa) Ograniczniki przepięć do zabezpieczania sieci elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych  i informatycznych

Benedykt Kubacki (ENERGEOPROJEKT, Poznań) Linie wysokich napięć na słupach rurowych – dotychczasowe doświadczenia

Komunikaty firmowe (3M Poland Nadarzyn)

10.50 ÷ 11.10 – P r z e r w a

11.10 ÷ 12.30 – Sesja V (Sala A)

Łukasz Gorgolewski (HELIOS M. Ł. Gorgolewscy, Poznań) Zasilanie urządzeń przeciwpożarowych

Julian Wiatr („elektro.info”, Warszawa) Projektowanie ochrony przeciwporażeniowej w instalacjach zasilanych z zespołu prądotwórczego lub UPS

Zbigniew Michalski (LENA LIGHTING – Środa Wlkp.) Oświetlenie LED - energooszczędność, trwałość, projektowanie

Komunikaty firmowe (EVER Swarzędz)

12.30 ÷ 13.00 - P r ze r w a

13.00 ÷ 15.00 – Sesje warsztatowe (według wyboru)

DEHN Polska, Warszawa – Koordynacja energetyczna oraz odbezpieczanie SPD w instalacjach elektrycznych niskiego napięcia

DEHN Polska, Warszawa – Systemy izolowane ochrony odgromowej – HVI Conductor

LEGRAND POLSKA, Ząbkowice Śl. – Nowa oferta wyłączników i rozłączników kompaktowych DPX3 630÷1600 A oraz nowa wersja programu XL-Pro3

EVER, Swarzędz – Kompensacja mocy biernej w systemach zasilania gwarantowanego (UPS)

15.00 – Zakończenie XVII Sympozjum (wydanie zaświadczeń OP SEP i WOIIB)

SESJE WARSZTATOWE
Sesjom referatowym XVII Sympozjum towarzyszyć będą sesje warsztatowe, na których przedstawiciele producentów, dystrybutorów i wykonawców urządzeń i systemów instalacji zaprezentują nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne związane tematycznie z programem sympozjum. 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE
Koszt uczestnictwa w sympozjum wynosi netto 250,00 zł od osoby plus 23% VAT i obejmuje uczestnictwo w obradach, materiały sympozjum, zaświadczenie o uczestnictwie, poczęstunek podczas przerw i na spotkaniu dyskusyjnym.

Dla członków WOIIB i OP SEP zgłaszających się indywidualnie uczestnictwo w sympozjum bez udziału w spotkaniu dyskusyjnym jest bezpłatne. UWAGA! Dla członków WOIIB i OP SEP zgłaszających się indywidualnie koszt uczestnictwa w sympozjum wraz z udziałem w spotkaniu dyskusyjnym wynosi 70,00 zł + 23% VAT.


Zgłoszenia uczestnictwa w XVII Sympozjum OP SEP należy przesłać do dnia 15 listopada 2014 r. na formularzu (do pobrania) „ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA W XVII SYMPOZJUM” z podaniem daty dokonania określonej w nim wpłaty.

do pobrania - Zgłoszenie (.doc)

do pobrania - Zgłoszenie (.pdf)

do pobrania - Komunikat o Sympozjum

Formularz zgłoszenia uczestnictwa można także pobrać ze stronie internetowej Zarządu Głównego SEP http://www.sep.com.pl


Bliższych informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje (pocztą, faksem lub e-mailem) sekretariat Sympozjum:

Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Poznański
im. prof. Józefa Węglarza
61-712 Poznań, ul. Wieniawskiego 5/9
Tel.: 61 853 6514, 61 856 0251, 61 856 0367
Fax: 61 856 0368,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sprawy programowe - dr inż. Ryszard Niewiedział – Tel. 61 877 8287,   604 723 348
Sprawy organizacyjne - mgr inż. Grażyna Bogacka – Tel.: 61 861 4058,   535 415 455
Wystawa i sesja warsztatowa - mgr inż. Andrzej Słupianek – Tel.: 61 822 5179,   504 445 239
Sprawy finansowe - Beata Filipczak – Tel.: 61 853 6514,   61 856 0367

Kalendarz

Październik 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Newsletter

© 2016 Stowarzyszenie Elektryków Polskich