2014.08.09 Politechnika Poznańska - zaproszenie na studia podyplomowe

studia podyplomoweSzanowni Państwo,

Politechnika Poznańska, w ramach projektu Inżynieria wiedzy dla inteligentnego rozwoju uruchomiła, współfinansowane przez Unię Europejską, nowe, innowacyjne kierunki studiów podyplomowych skierowane do osób pracujących lub zamierzających podjąć pracę w branżach związanych z inteligentnym rozwojem.

Bogate zaplecze naukowo-dydaktyczne i laboratoryjne Uczelni oraz wpływ pracodawców na programy kształcenia, zapewni warunki do edukacji nowoczesnych kadr. Realizację programów studiów na najwyższym poziomie umożliwia ścisła współpraca Uczelni z uznanymi specjalistami krajowymi i zagranicznymi, wywodzącymi się z przemysłu i biznesu.

Państwa Pracowników chcielibyśmy szczególnie zainteresować kierunkiem Inżynieria wysokich napięć.

Całkowity koszt studiów wynosi 2.000 zł.

Celem studiów podyplomowych Inżynieria wysokich napięć jest podniesienie kwalifikacji pracowników przedsiębiorstw sektora elektrycznego i energetycznego: spółek przesyłowych i dystrybucyjnych, zakładów remontowych energetyki, elektrowni, elektrociepłowni, przedsiębiorstw zajmujących się budową sieci elektroenergetycznych oraz badaniami eksploatacyjnymi i przeglądami okresowymi urządzeń elektroenergetycznych wysokiego napięcia.

Instytut Elektroenergetyki Politechniki Poznańskiej ma wszelkie kwalifikacje by kompetentnie i na wysokim poziomie zorganizować studia podyplomowe Inżynieria wysokich napięć. Dzięki realizacji projektów europejskich, Instytut zyskał doświadczenie, uznanie i międzynarodową pozycję w dziedzinie badań urządzeń wysokiego napięcia. Posiada m.in. status Centrum Doskonałości Centre of Excellence in Generation, Transmission and Distribution of Electric Energy GETRADEE nadany przez Komisję Europejską w Brukseli w ramach 5FP.

Instytut posiada unikatowe systemy pomiarowe oraz Mobilne laboratorium diagnostyki transformatorów (http://mldt.pl), wykorzystywane do badań, prowadzonych w kooperacji z firmami energetycznymi.

Program zajęć dydaktycznych uwzględnia szczególnie ekonomiczne, techniczne i ekologiczne wyzwania stawiane sektorowi elektroenergetycznemu. Obok pracowników Politechniki Poznańskiej, zajęcia prowadzą zaproszone osoby na co dzień pracujące w przedsiębiorstwach o profilu energetycznym.

Studium podyplomowe Inżynieria wysokich napięć trwa dwa semestry i obejmuje:
210 godzin zajęć dydaktycznych, na które składa się 105 godzin wykładów oraz
105 godzin warsztatów laboratoryjnych i problemowych prowadzonych w laboratoriach diagnostycznych wyposażonych w nowoczesną aparaturę pomiarowo-badawczą.

Zajęcia prowadzone systemem zjazdowym odbywają się w piątki i soboty.

Przewiduje się 7-8 dwudniowych zjazdów w każdym semestrze, po około 8-14 jednostek wykładowych (45 minut).

Zajęcia dydaktyczne, prowadzone w formie wykładów i warsztatów laboratoryjnych, zgrupowane zostały w sześciu modułach tematycznych:

I Przedsiębiorczość, zarządzanie, ekologia, diagnostyka w przedsiębiorstwach działających na rynku energii elektrycznej.

II Materiały stosowane w urządzeniach elektroenergetycznych wysokiego napięcia.

III Procesy starzeniowe w układach izolacyjnych urządzeń elektroenergetycznych wysokiego napięcia.

IV Analiza zakłóceń radioelektrycznych oraz pola temperaturowego w systemie elektroenergetycznym.

V Badania on-line i off-line stanu elektroenergetycznych linii kablowych wysokiego napięcia.

VI Badania diagnostyczne transformatorów energetycznych wysokiego napięcia i izolatorów przepustowych.

REKRUTACJA I DODATKOWE INFORMACJE

Wydział Elektryczny Politechniki Poznańskiej ul. Piotrowo 3A (wysoki budynek bez zegara) pokój 819X VIII piętro

tel.: (61) 665 22 72

tel.: (61) 665 22 71