2019-01-18 Spotkanie Noworoczne

2019 01 18 noworoczne01Spotkanie Noworoczne

Oddziału Poznańskiego SEP im. prof. Józefa Węglarza

Dnia 18 stycznia 2019 roku w Kolegium Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie działaczy i sympatyków Oddziału Poznańskiego SEP im. Prof. Józefa Węglarza. Uczestników spotkania – w liczbie blisko 100 osób – powitała Prezes Oddziału Poznańskiego SEP Aleksandra Rakowska. Spośród przybyłych Gości wymieniła m.in.: Członka Honorowego SEP Kolegę Kazimierza Pawlickiego – Wiceprezesa ZG SEP i Przewodniczącego FSNT NOT Rada w Poznaniu, pozostałych Członków Honorowych SEP z Oddziału Poznańskiego – Kolegów: Stefana Granatowicza, Czesława Królikowskiego i Ryszarda Niewiedział, Prorektora Politechniki Poznańskiej – prof. dr hab. inż. Jana Żurka, Prezesa ENEA Operator – Pana Andrzeja Kojro, Przewodniczącego Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa – Pana Jerzego Strońskiego, Kolegę Waldemara Stefańskiego – Prezesa Oddziału Konińskiego SEP, Kolegę Zenona Zgardę – Wiceprezesa Oddziału Kaliskiego SEP, Kapelana Elektryków i Ciepłowników w Poznaniu – Księdza Kanonika Piotra Pieca, a także przedstawicieli Firm współpracujących z Poznańskim Oddziałem SEP.

Następnie w krótkim wystąpieniu Prezes Aleksandra Rakowska wspomniała zmarłych Kolegów – chwilą ciszy uczczono pamięć Tych, który odeszli w minionym roku – a byli to: Zbigniew Stein z Kola nr 5 – Członek Honorowy SEP i wieloletni Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego OP SEP, Manfred Berkaui z Koła nr 2, Jarosław Gąszczak i Stanisław Grzybowski z Koła nr 5, Stefan Kasprzak z Koła nr 8, Romuald Konopka i Bronisław Kroszel z Koła nr 36, Kazimierz Hołoga z Koła nr 62, Stanisław Jung i Alfred Szczęsny z Koła nr 75 orazJacek Szpotański – Członek Honorowy SEP i były Prezes SEP. W dalszej części swego wystąpienia Koleżanka Prezes przedstawiła krótką informację o działalności i osiągnięciach Oddziału w roku 2018.

W kolejnym punkcie programu spotkania głos zabrał Kolega Kazimierz Pawlicki, który w imieniu nieobecnego Prezesa SEP Piotra Szymczaka, pogratulował Oddziałowi Poznańskiemu osiągnięć w minionym roku i życzył wszystkim zebranym pomyślności i dalszych sukcesów w pracy stowarzyszeniowej, a także przekazał Koleżance Prezes stosowny adres. Następnie głos zabrali zaproszeni goście – gratulowali Oddziałowi sukcesów i złożyli życzenia zebranym m.in. Prorektor Politechniki Poznańskiej, Prezes ENEA Operator, Przewodniczący WOIIB, Prezes Oddziału Konińskiego SEP.

Nowym akcentem programu spotkania była część artystyczna. Zebrani wysłuchali Poloneza As-dur op. 53 Fryderyka Chopina w wykonaniu Piotra Niewiedział z Akademii Muzycznej w Poznaniu, prezentacji Kolegi Andrzeja Grzybowskiego z Koła nr 5 n.t. 100-lecia Powstania Wielkopolskiego - Walki i zdobycie Stacji Lotniczej Ławica oraz Menuetu op. 14 nr 1 Ignacego Jana Paderewskiego w wykonaniu Anny Haas-Niewiedział z Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Spotkanie noworoczne było także okazją do wręczenia wnioskowanych przez Zarząd OP SEP odznaczeń i medali zasłużonym członkom Stowarzyszenia z naszego Oddziału. Diamentowe Odznaki Honorowe NOT otrzymali: Grażyna Bogacka, Czesław Królikowski i Ryszard Niewiedział. Złotą Odznakę Honorową SEP otrzymało Biuro Studiów i Projektów Energetycznych Energoprojekt-Poznań S.A. – członek wspierający OP SEP. Srebrną Odznakę Honorową NOT otrzymał Jan Kostański, a Srebrną Odznakę Honorową SEP otrzymał Włodzimierz Grzesiak. Medale im. prof. Józefa Węglarza Oddziału Poznańskiego SEP otrzymali Andrzej Klaczkowski z Oddziału Zagłębia Węglowego SEP i Andrzej Słupianek. Ponadto Koledze Franciszkowi Kordusowi Prezes OP SEP wręczyła list gratulacyjny z okazji 85 rocznicy urodzin i zakończenia wieloletniej działalności jako wykładowca i przewodniczący jednej z Komisji Egzaminacyjnej OP SEP przyznającej świadectwa kwalifikacyjne do pracy przy eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci energetycznych.

Po zakończeniu części oficjalnej, Prezes OP SEP Aleksandra Rakowska wzniosła Toast Noworoczny i zaprosiła zebranych na część gastronomiczną spotkania koleżeńskiego.

2019 01 18 noworoczne01      2019 01 18 noworoczne02   2019 01 18 noworoczne03
Otwarcie spotkania